Otterlo komt kwaliteit te kort

Otterlo moest in haar eerste ontmoeting van 2023 een nederlaag incasseren. CJVV was te sterk: 1-2. ,,Een terechte nederlaag. Wij kwamen gewoon kwaliteit te kort’’, gaf Ronald Lieftink als oorzaak.

Toch had de scheidende Otterlo trainer een paar momenten gezien dat er wellicht toch minimaal een punt had kunnen worden gepakt. ,,Dat wij nog lang in de race bleven, was vooral dat CJVV wel vier of vijf keer de paal of lat raakte. Zij hielden ons in leven.’’

Uit een pass van Kaj Schuppers, had Alvin Broekhuizen Otterlo op voorsprong gebracht. ,,Dat was eigenlijk al tegen de verhouding. Bij rust was het 1-0, waar wij bij 1-3 of 1-4 niets hadden mogen zeggen. CJVV is een betere ploeg dan de plaats op de ranglijst (9) aangeeft.’’

,,Om het verschil met hen te maken missen wij momenteel te veel dragende spelers. Arnout Lagerweij, Robin Koning, Paul Speldenbrink en Bas Pol waren niet van de partij. Edwin Lagerweij stond op doel, en deed het prima. Het verschil in kwaliteit konden wij niet compenseren met energie, waar ik overigens meer dan tevreden over was.’’

,,In de tweede helft was er een vrije trap van Kaj Schuppers. De keeper stopte de bal. In de rebound schoten wij van een meter of zes de bal weer op de keeper. Dat had de 2-0 moeten zijn. Het zou zwaar onterecht zijn geweest, maar dan was de wedstrijd misschien toch anders gelopen.’’

,,Uiteindelijk kwam CJVV via een prima doelpunt op 1-1. Jammer was wel dat deze kwam uit een ingooi, die eigenlijk voor ons was gezet. Ik dacht: het zal wel ‘er op en er over’ zijn. Maar het geluk bleef aan onze zijde. Tot dat de druk toch te groot werd, en de 1-2 viel.’’ Pim Kers scoorde beide doelpunten voor de ploeg uit Amersfoort. ,,Kaj Schuppers had nog wel een kans op de 2-2. Maar het bleef bij een verdiende zege voor CJVV.’’

Otterlo zag de concurrentie voor een plaats in de nacompetitie weglopen naar minimaal zes punten. Otterlo staat net als OVC’85 en Delta Sports momenteel op een degradatieplaats. En juist OVC’85 is zaterdag de opponent. ,,Wij kunnen een zege niet blijven uitstellen. Als wij uit die onderste regionen willen komen, is een overwinning noodzakelijk’’, weet Ronald Lieftink maar al te goed.

Voor Lieftink is het zijn laatste seizoen in Otterlo. De trainer is niet actief op zoek naar een nieuwe vereniging. ,,Ik wil graag komend seizoen UEFA A gaan doen. Ik ben door de eerste ronde. Er volgt nog een tweede. Half tot eind februari hoop ik te horen dat ik ben toegelaten. Dat moet dan weer gecombineerd worden met een stage plaats bij een club.’’