Otterlo 1 een seizoen om nooit te vergeten!!

Zaterdag 7 augustus 2021 werd er gestart aan de voorbereiding van een seizoen, waarvan we nu weten dat het er eentje was, om niet snel te vergeten. Een voorbereiding die nog nooit zo rommelig was. Spelers die, geheel terecht, nog last minute op vakantie gingen en door de lange Covid pauze ontstonden er meer blessures dan normaal! In september stonden de eerste echte wedstrijden op het programma waar we in een bekerpoule met Harskamp en Fortissimo als 1e eindigden. Zouden we er klaar voor zijn? Met een programma waar we VVOP en Zeewolde in de eerste 4 wedstrijden tegen zouden komen kon het alle kanten op.

In de 1e thuiswedstrijd werd VVOP met 4-2 verslagen om vervolgens ook Hoevelaken 1-2 en Terschuurse Boys met 3-1 te verslaan en stonden we gewoon met 9 punten uit 3 wedstrijden boven aan. Ik zeg gewoon maar onze doelstelling was vanaf begin aan om mee te doen voor de prijzen. En dat is kampioen worden of via de nacompetitie promoveren. Daar hebben wij de groep en onder Ronald Lieftink speel je altijd voor een prijs. Daarna Zeewolde uit! Met een unieke kans via een penalty om voor te komen liep het toch anders af. De penalty werd gemist en de wedstrijd werd met 0-1 verloren. Jammer maar niet meer dan dat omdat we Zeewolde toch wel als een kanshebber voor de titel zagen. In de week naar de volgende wedstrijd thuis tegen Advendo kregen we het verschrikkelijke nieuws dat Berend, trouwe supporter en vader van Bas, was overleden. Een verschrikkelijke situatie en iedereen die bij de wedstrijd was kan het zich nog herinneren. Volop emotie, draak van een wedstrijd en met 2 goals van Rence in de laatste 10 minuten een 2-1 overwinning en een ontzettende ontlading waar weinig mensen het droog konden houden. De week erna werd relatief eenvoudig Zwart Wit 63 thuis met 3-0 verslagen. In de tussentijd versloegen we Beekbergen in de volgende bekerronde met 3-6 om daarna doordeweeks Veenendaal met 0-1 te verslaan. Doordeweeks omdat Veenendaal vanwege Covid zich een week eerder had afgemeld. Een wedstrijd zonder publiek, net als de week erop, uit tegen Rood Wit. De laatste pot in de 1e periode. Een periode die we bij winst in de wacht konden slepen. Bas was afwezig door een welverdiende vakantie. Wim als keeper 2 was ook op vakantie. Omdat er enige druk op zat is er gekozen voor ervaring in de vorm van Edwin Lagerweij. En dat pakte goed uit. Edwin hield de 0 en wij scoorde een doelpunt hetgeen betekende dat we de 1e periode wonnen. Een feest dat door beperkingen in de horeca enigszins aangepast gevierd kon worden maar we waren er niet minder blij mee!

De 2e periode was er de thuiswedstrijd tegen Stroe. In de ochtend nog een wit besneeuwd veld, Bas nog op vakantie. De staf wilde graag spelen. Wim inmiddels wel weer terug op doel en een redelijk eenvoudige 3-0 overwinning. Dit bleek later ook direct de laatste wedstrijd te zijn geweest in het jaar 2021. Covid hield ons weer thuis. Hoe lang zou het nu weer gaan duren. Gaat het seizoen uitgespeeld worden?  We moesten het afwachten.

Ons trainingskamp Albufeira stond ook begin januari op de agenda. Konden we daar naar toe? Gelukkig was Portugal een land waar je naar toe kon mits je van te voren via een officiële test moest aantonen dat je geen virus onder de leden had. Dit ging op een enkeling na redelijk goed. Een trip waar iedereen eigenlijk qua voetbal maar ook ontspanning in de avond lang op had moeten wachten. Deze trip gaf ons weer een extra impuls qua teamspirit om onze koppositie te verdedigen.

 

De bekerronde tegen SDCP ging niet door net als het hele vervolg van de beker. Bleef over de competitie. Eerst nog een aantal oefenwedstrijden om vervolgens op 5 maart weer de wei in te mogen en wel uit tegen ONA 53. Een 1-6 overwinning was de start. Beter kon het niet zou je zeggen. Maar door de vele Covid vrije dagen moesten we erg veel wedstrijden inhalen in korte tijd en ook op dinsdagen. Een druk programma waar we wat steken lieten vallen. Uit bij AGOVV werd met 0-1 verloren. We herstelden ons wel door thuis Zeewolde te verslaan met 2-0. Daarna verspeelde we punten door gelijk te spelen met 0-0 tegen zowel Terschuurse Boys als Rood Wit. Daar kwam een verliespartij met 2-1 uit bij SKV bij. Het waren nipte puntverliezen maar de stand aan kop was weer heel close. Het werd weer tijd voor een serie. En die kwam er! 6 overwinningen op een rij. 8-0 thuis tegen Blauw Geel, 2-3 uit tegen Advendo, 0-5 uit bij Zwart Wit, een fantastische thuisoverwinning met 3-0 op AGOVV en een 2-0 overwinning thuis tegen ONA. Ons einddoel kwam in zicht. Kampioen worden! En toen moesten we naar onze vrienden in Stroe. Altijd een wat vreemde wedstrijd. Wie kan zich de 4-4 van een aantal jaren geleden nog herinneren. Nu konden we ons met een penalty vlak voor tijd naar een 2-0 schieten. Helaas ging voor de zoveelste keer dit seizoen de pingel er niet in. En ja hoor aan de andere kant werd de 1-1 gescoord wat voor Stroe en iedere tegenstander die dit seizoen tegen ons punten pakten als een kampioenschap gevierd. Dan moet het maar tegen Blauw Geel uit weer recht gezet worden. Helaas was Blauw Geel daar niet echt voor het veld opgekomen. Die hadden de 8-0 verlies thuis in Otterlo nog in gedachten. Hier werden we, alhoewel met een redelijk aantal blessures, op een 2-0 nederlaag getrakteerd. Wat in Ede weer als een kampioenschap werd gevierd. Ze speelden zich op die dag ook weer veilig. Nog 3 wedstrijden te gaan. Zeewolde was afgehaakt. Bleven over VVOP en AGOVV. Beide ploegen waren in vorm. Wij qua punten en overtuiging iets minder. Maar onze teamspirit was toch hetgeen ons op de been moest helpen. We laten dit niet lopen. Het mag niet meer fout gaan! Weliswaar hebben we de periode nog in de achterzak maar daar moesten dan ook weer 3 wedstrijden gewonnen worden. SKV thuis was de 1e van de 3. Voor ons altijd een wat lastige tegenstander. Zeker geen slechte ploeg en uit verloren we daar. Gelukkig konden we met een sterke periode in de 2e helft een 2-0 overwinning noteren!! Nog 2 te gaan. Inmiddels was VVOP ook afgehaakt door een verliespartij uit bij ONA. Maar wie dacht dat VVOP onze volgende tegenstander het rustig aan ging doen had het verkeerd. Een schitterende dag, mooi weer en veel publiek. Publiek uit Voorthuizen, maar met o.a. de bus van de veteranen waren er vele Otterloers die kant opgekomen, waaronder uiteraard de veteranen zelf. Zoals ik al zei ging VVOP furieus van start hetgeen resulteerde in een 1-0 ruststand. Dan moest het in de 2e helft maar gebeuren. Binnen 2 minuten was het echter 2-0 hetgeen door onze tegenstander wederom als een kampioenschap werd gevierd. En toen kwam de teamspirit naar boven en wellicht nog wat andere bovennatuurlijke krachten. We draaiden de stand om naar een 2-3 voorsprong. VVOP kwam nog terug op 3-3 en door een schitterend doelpunt van Kaj kwamen we vlak voor tijd op 3-4 hetgeen werd gevierd alsof we kampioen waren geworden. Wat een wedstrijd!! Maar goed AGOVV won ook dus we moesten nog een week wachten en moest het in de laatste thuiswedstrijd gebeuren! Iedereen was er die zaterdag klaar voor. Gigantisch veel publiek, schitterend weer, Heineken was langs geweest om de tanks te vullen en de muziek stond klaar. Nu nog winnen van Hoevelaken waarbij we wisten dat, als AGOVV zou winnen, wij ook 3 punten nodig hadden. En zoals te doen gebruikelijk zijn dit soort wedstrijden meestal niet van het beste niveau. Zo ook deze keer. Met een 0-0 stand zochten we de kleedkamers op. Nog 45 minuten de tijd om de winst te pakken en ons op te maken voor een gigantisch feest met een in onze ogen terecht kampioenschap. Zo goed als het gehele seizoen bovenaan gestaan. En toen gebeurde het waar heel Otterlo op zat te wachten. Alvin brak de score open met een schitterend doelpunt. Daarna maakte we het ons wat lastig en kreeg Hoevelaken een goede kans die onderkant kruising weer terug het veld in ging. Er vonden wat wissels plaats en het was Dennis van de Bunt, die op de training donderdag ervoor, nog extra getraind had op zijn specialiteit; de vrije trap. En ja hoor zijn vrije bal zorgde voor een gigantische ontlading. Otterlo 1 is kampioen en we spelen volgend seizoen in de 2e klasse. Een feest zoals er nooit was geweest met Heineken die weer terug moest komen, een fantastische huldiging, rondrit door het dorp en een feest wat nog lang die avond door ging.

 

Het oefenprogramma staat op de site. De indelingen volgen volgende week!

Een sportieve groet en een fijne vakantie !

Gerard de Rooy